
Az egész életen át tartó tanulás fogalma mára egyre inkább kézzelfoghatóvá, szükségszerű gyakorlattá válik, amely át kell, hogy hassa az új generáció tanulását, tanítását és az iskolához való viszonyát. A szerteágazó tanulságokat nem csak pedagógusként, szülőként is érdemes tudatosan végiggondolnunk. Ezek közé a végiggondolandó tanulságok közé tartozik például az is, hogy munkavégzésünk sikere nem pusztán bizonyítvánnyal igazolható (szak)képzettségünkön múlik, hanem egyéni hozzáállásunkon, aktuális teljesítményünkön (hatékonyságunkon, rugalmasságunkon), sőt együttműködési készségünkön is. A munkáról alkotott általános felfogásmódunk változásával változtatnunk kell a tudás, a tanulás és tanítás értéktartalmainak megítélésén is.
A gyermekkor csodájáról szóló előadást (Vass Vilmos, ELTE PPK Neveléstudományi Intézet) két helyi iskola jó gyakorlatának bemutatása követi Ön is kompetens! – Kompetenciafejlesztés a gyakorlatban (Komlóstetői Általános Iskola tagiskolája, Fazola Henrik Általános Iskola, Miskolc), illetve A szülői ház és az iskola kapcsolata – Generációk közötti párbeszéd címmel (IV. Béla Körzeti Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda, Hejőkeresztúr). Mindezek mellett a résztvevőknek lehetőségük lesz személyes véleményük, tapasztalataik, saját élményeik megosztására is, hiszen a műhelybeszélgetés során mindvégig alkalmat teremtünk a szülők és a pedagógusok közötti párbeszédre és együttműködésre.
A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztráció-köteles. Kérjük, hogy részvételi szándékukat december 1-ig jelezzék a Tempus Közalapítvány (TKA) honlapján az on-line regisztráció segítségével vagy a TKA munkatársánál a következő elérhetőségek valamelyikén: B. Tier Noémi, e-mail: noemi.tier@tpf.hu, tel: 06-1-237-1300/150.
Részletes program és on-line regisztráció a városra kattintva elérhető: Miskolc